hakkımızda

Genel Bakış

1980 yılında kurulan Zekai Dursun isimli şahıs firmasının 1990 yılında anonim şirkete dönüşmesiyle ZEKAİ DURSUN İNŞAAT TURİZM TİCARET ANONİM ŞİRKETİ; toplu konut, işhanı, ticaret merkezi, alışveriş merkezi,  fabrika, lux otel ve tatil köyü binalarının yapımında uzmanlaşmıştır. Ana faaliyet alanı olan turizm, otel ve AVM işletmeciliği, taahhüt sektöründe özellikle altyapı, kanal, kanalizasyon ve tünel inşaatı projelerinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Şirket’in unvanı “Utopya Turizm İnşaat İşletmecilik Ticaret A.Ş.” olarak değiştirilerek 05.11.2010-7684 tarih ve sayılı Ticaret Sicil Gazetesinde ilan edilmiştir.

Şirket merkezi Ankara da olan ve Antalya’nın Alanya ilçesinde şubesi bulunan UTOPYA TURİZM İNŞAAT İŞLETMECİLİK TİCARET A.Ş. 6 ortak ve ortalama 350 personelle çalışmalarını sürdürmektedir.

Firma olarak bugüne dek alınan bütün işler istenilen süre ve kalitede tamamlanmıştır. Taahhüt sektöründe meydana gelen gelişmeleri izleyen ve uygulayan UTOPYA A.Ş kendini sürekli yenileyerek geliştirmiştir. ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001: 2004 Environmental Assurance Standart ve OHSAS 18001 Occupational Health & Safety Management System belgelerine sahip olan firma; faaliyetlerinde son teknolojiyi kullanarak çalışmaktadır.