hakkımızda

Faaliyetlerimiz

             • Turizm/Otel İşletmeciliği:

 

Utopia  World  Hotel,  Utopya  A.Ş.nin  turizm  yatırımı  olarak  29  Haziran  2007  tarihinde  ticari faaliyetine  başlamıştır.  Otelin  inşaana  Ocak  2005’te  başlanmış,  Haziran  2007de  bitirilmiştir. İnşaan yapımı üstlenen firma Utopya A.Ş.dir. Otel Antalya ili Alanya ilçesi Karagedik mevkii- Kargıcak  ilçesindedir.  T.C.  Çevre  ve  Orman  Bakanlığı’ndan  49  yıllığına  tahsisli  arazi  üzerine kurulmuştur. Beş yıldız işletme belgesi ile faliyet gösteren otel 105.000 m2 arazi üzerine kuruludur. Otelin oda kapasitesi 559 olup, yatak kapasitesi 1118 dir. Ortalama personel yıl genelinde 303 kişidir. Otel Alanya Merkeze 20 km, Antalya Havalimanına 155 km, Antalya Merkeze 165 km, Syedra Antik kentine 3 km uzakktadır, yapımı tamamlanan Gazipaşa Havalimanı’na 22 km uzakktadır.

 

Otel  Ana  bina  ve  26  adet  Villa  standart  odalandan  oluşan  toplam  559  konaklamalı  odalar bölümünden oluşmaktadır.

 

Otelde üç adet alakart restoran ve mutfak yer almaktadır. Ayca, yiyecek içecek sunumlu plaj, yiyecek içecek sunumlu aquapark, havuz bar,-laguna bar, relax havuz bar, oda yiyecek-içecek servisi, lobi bar, sağk merkezi, 3 adet toplantı salonu, oyun salonu, anfi tiyatro, kapalı havuz, 3 adet ana havuz, anfi tiyatro,   disco,  çocuk parkı,   tenis sahası, fitness center, su sporla,   basket-voleybol sahası, mini futbol sahası,  kablosuz internet, doktor hizmeti, mini kulüp, araba kiralama, nargile servisi, kuaför, alışveriş birimleri, çamaşır ve kuru temizleme servisi bulunmaktadır.

Utopia  World  Hotel,  Haziran  2007  tarihinden  itibaren  beş  yıldız  standartlarında  eksiksiz  olarak faaliyetini  sürdürmekte, her yıl işletme ve misafir ihtiyları doğrultusunda kendini yenilemekte ve geliştirmektedir.  Tesis  faaliyete başladığı günden bugüne tur operatörleri ve turizm camianın ilgisini çekm, ülke ve lge turizm hizmet sektöründeki yerini almayı başarmıştır. Antalya havalimanın en uzak noktanda yer almana rağmen yıl ortalaması olarak yerli ve yabancı 40 bini aşkın  misafiri ağırlamaktadır.

Yapımı tamamlanıp hizmete açılan ve yurtiçinde İstanbul, Ankara ve Adana dahil, yurtdışı 9 ülke ve 26 noktaya direk uçuşları başlayan Gazipaşa-Alanya Havalimanına THY, Pegasus Airlines, Sun Express, AnadoluJet, Borajet in yurt içi seferleri gerçekleşmekte olup yıllık yolcu kapasitesi 1,5 milyona ulaşmıştır. Uluslararası uçuşların da artmaya başlamasıyla birlikte; havalimanına en yakın olma avantajına sahip Utopia World Hotel in değerinin ve tercih edilme oranının daha da artacağı beklenmektedir.

 

                Taahhüt İşleri:

 

Firma  olarak  bugüne  dek  anan  bütün  ler  istenilen  süre  ve  kalitede  tamamlanmıştır.  Taahhüt sektöründe meydana gelen gelişmeleri izleyen ve uygulayan Utopya A kendini sürekli yenileyerek geliştirmtir. ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001:2004 Environmental Assurance Standart ve OHSAS 18001 Occupational Health & Safety Management System belgelerine sahip olan firma; faaliyetlerinde son teknolojiyi kullanarak çalışmaktadır.

Şirketin kuruluşundan bugüne tamamlamış olduğu iş tutarı yaklaşık 625 milyon TL’dir.

 

                Elektrik Enerjisi Üretim ve Satışı:

 Şirketimiz mülkiyetindeki Utopia  World Otel yıllık yaklaşık 4 milyon  kws elektrik tüketen bir  işletmedir. Yüksek miktarlı elektrik ihtiyacımızı karşılıklı anlaşmalar ile ıskontolu olarak elektik dağıtım şirketlerinden karşılamaktayız. Ancak elektrik fiyatlarındaki dalgalanmalar nedeniyle ıskonto oranı her yıl değişiklik arz etmektedir. Şirket yönetim kurulumuz bu durum sebebiyle, elektrik  üretim, dağıtım ve satış konularında faaliyet gösterebilmek için hali hazırda Isparta’da kurulu bulunan ve 4MW kurulu güce sahip Çukurçayı HES ‘ in sahibi “Aydemir Elektrik Üretim A.Ş. ( 05.01.2015 tarihinde Ticaret Sicil gazetesinde yayınlanan yeni unvanıyla Isparta Elektrik Üretim A.Ş. )’ nin  %99 hissesini satın almıştır. Çukurçayı HES projesi tarafından üretilen elektrik enerjisi Piyasa Mali Uzlaştırma Merkezi (PMUM) Gün Öncesi Piyasası aracılığı ile ve elektrik dağıtım şirketleriyle ikili anlaşmalar yapılarak enerji piyasasına satılmaktadır.

                Turizm Acenteciliği Faaliyetleri:

 Şirketimizin %94,5 iştiraki olan Zedur İnş. Tur. Sey. ve Acen. Men. Yay. Yap. Tic. LTD. ŞTİ. , 01.04.2013 tarihinde kamuoyuna duyurduğumuz üzere Ankara Gaziosmanpaşa semtinde REC TRAVEL markası altında TÜRSAB A Grubu(Belge No: 7300) seyahat acentesi açarak faaliyet alanını genişletmiştir. Rec Travel , THY, Pegasus ve diğer havayolu şirketlerinin yetkili bilet satış acentesi olmakla birlikte turizm sektörünün önde gelen tüm otelleri için tatil , konferans ve etkinlikler için rezervasyon ve satış işlemleri gerçekleştirmektedir. Ayrıca  Rec Travel mevcut hizmetlerinin yanında araç ve uzun dönem filo kiralama hizmeti vermeye başlamıştır.